Program Erasmus+

KA226 - Partnerstwa na rzecz gotowości do edukacji cyfrowej

Początek projektu: 01.03.2021
Zakończenie projektu: 31.08.2023

Materiały zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną. Materiały są bezpłatne.

Università degli Studi di Padova

via del Santo 28
35123 Padova
Telefon: +39 0498278367
Università degli Studi di Padova
via del Santo 28
35123 Padova

Uniwersytet w Padwie, założony w 1222 roku, to jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie. Uczelnia oferuje 1761 sal laboratoryjnych (biologia, informatyka, mechanika, chemia, fotografia) rozmieszczonych na całej swojej powierzchni, co odpowiada 65 426 metrom kwadratowym. Uczelnia na bieżąco aktualizuje ofertę edukacyjną, dostosowująca ją zarówno do potrzeb ludzi jak i środowiska. Uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie doktorskie na wydziałach: Nauk Rolniczych, Sztuki i Filozofii, Ekonomii, Edukacji, Inżynierii, Prawa, Matematyki, fizyki i nauk przyrodniczych, Medycyny i Chirurgii, Farmacji, Politologii, Psychologii, Statystyki, Medycyny weterynaryjnej. Uniwersytet w Padwie dysponuje obszerną infrastrukturą, doskonała biblioteką (także zdigitalizowaną), posiada rozbudowany kampus uniwersytecki i ogród botaniczny. Posiada także doskonałe zaplecze do edukacji zdalnej.

Wydział Nauk Politycznych, Prawa i Studiów Międzynarodowych (SPGI) Uniwersytetu w Padwie to multidyscyplinarna przestrzeń skupiająca 77 naukowców z dziedziny nauk politycznych, prawa, historii, filozofii politycznej, socjologii, języków obcych i kultur. Biuro Multimediów i Edukacji Cyfrowej UniPD zapewnia wsparcie technologiczne dla działań szkoleniowych i badawczych. Infrastruktura i sprzęt dostępne w siedzibie SPGI (Via del Santo 28): sala dla stypendystów MSCA, sala konferencyjna, sala seminaryjna, komputery, szybkie łącze internetowe i oprogramowanie.

Departament, jako partner konsorcjum będzie udostępniał komputery i programy komputerowe, a także powierzchnie biurowe z szybkim łączem internetowym. Instytucja partnerska, Uniwersytet w Padwie ma bogate doświadczenia w edukacji stacjonarnej i niestacjonarnej, w szczególności w zakresie studiów europejskich, a także Area Studies w regionie basenu Morza śródziemnego oraz relacji pozaeuropejskich. Uczelnia prowadzi badania w zakresie budowania współpracy w obszarze Euro-Afryki, rozumienia i rozwiązywania konfliktów, migracji oraz polityki bezpieczeństwa. Udział w partnerstwie stanowić będzie okazję dla uczelni dla wymiany doświadczeń i kompetencje wśród partnerów, na bazie której będzie mogła stworzyć niepowtarzalne i innowacyjne kursy, nowe materiały dydaktyczne przeznaczone na potrzeby nauczania zdalnego, a także przeprowadzić szkolenia w tym zakresie.

Przedstawiciel prawny
Osoba kontaktowa - PRINCIPAL INVESTIGATOR prof. Elena CALANDRI - E-mail: elena.calandri@unipd.it
dr Pietro de Perini
dr Diego Zannoni