Program Erasmus+

KA226 - Partnerstwa na rzecz gotowości do edukacji cyfrowej

Początek projektu: 01.03.2021
Zakończenie projektu: 31.08.2023

Materiały zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną. Materiały są bezpłatne.

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

Zamkowa 1
34-200 Sucha Beskidzka
Telefon: +48338745425
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
Zamkowa 1
34-200 Sucha Beskidzka

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii to międzynarodowy ośrodek akademicki, który przyciąga studentów z całej Polski i zagranicy. Uczelnia stawia na doskonałość w edukacji, zapewniając swoim studentom specjalistyczną wiedzę i doświadczenie zdobyte przez najwyższej klasy wykładowców i praktyków biznesu. Szkołą istnieje od 2001 roku, w trakcie swoje działalności wykształciła już tysiące studentów, osiągających obecnie spektakularne sukcesy zawodowe. Realizuje studia na odległość przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Oferuje także programy studiów w języku angielskim. Współpracuje z partnerskimi uczelniami z całego świata, m.in. z: USA, Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Szwecji, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Kazachstanu, Gruzji. Kompleksowe kształcenie zdalne dla studentów z całego świata, realizowane jest w czasie rzeczywistym w języku angielskim przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Oferta studiów i szkoleń on-line obejmuje kierunek: turystyka, informatyka i nauki społeczne.
Misją uczelni jest kształcenie zgodnie z dynamicznie zmieniającymi się wymogami rynku pracy. WSTiE tworzy i dostosowuje programy kształcenia do wymagań stawianych przez pracodawców przyszłym kadrom. Nowatorskie specjalizacje, takie jak np. zarządzanie markowym produktem turystycznym, kreacja innowacyjnych produktów turystycznych czy też ebiznes i media społecznościowe, zapewniają absolwentom przygotowanie zgodne z bieżącymi trendami rynkowymi. Formuła studiów gwarantuje studentom dostęp do praktycznej wiedzy przekazywanej przez najlepszych specjalistów oraz autorytety z dziedzin związanych z poszczególnymi kierunkami studiów. WSTiE ciągle rozwija swoją sieć partnerstw krajowych i zagranicznych z sektora prywatnego, publicznego i organizacji pozarządowych. Ważne miejsce w WSTiE zajmuje współpraca z partnerami zagranicznymi. Wpływa na jakość edukacji, wymiany doświadczeń, działa jako promocja regionu i Polski na arenie międzynarodowej. Szkoła od wielu lat aktywnie współpracuje z partnerami na całym świecie: uczelnie, organizacje międzynarodowe, zagraniczne ośrodki polskie i stowarzyszenia. W dobie wspólnego rynku jednym z priorytetów szkół edukacyjnych jest rozwój wspólnych projektów z dotychczasowymi partnerami, a także inicjowanie współprac z nowymi środowiskami uniwersyteckimi. Ich współpraca jest najbardziej intensywna z krajami UE ze względu na wspólne dziedzictwo kulturowe i najnowsze trendy w szkolnictwie wyższym.

Przedstawiciel prawny
Koordynator Programu Erasmus+ Alicja Szewczyk